Ar ko bagāts Krustpils muižas parks?
Dienas meikaps zilām acīm
Mazs ieskats Ājūrvēdas ēdienu kombinēšanā
IEELPA, IZELPA UN...
Pumpas ir ļoti dažādas — lielas, mazas, baltas, sarkanas… bet visbiežāk sastopamās ir:
Pinne nozīmē nosprostojušos tauku dziedzeri. Pinnes signalizē par tauku dziedzeru spēcīgu darbību. Pusaudžu vecumā, kad pamostas dzimumdziedzeri, kas aktivizē tauku dziedzeru darbību, pinnes kļūst par īpaši nopietnu estētisku problēmu. Meitenēm jāatceras, ka pinnes īpaši uzliesmo neilgi pirms mēnešreizēm.
Vai tev uz ādas ir melni punktiņi? Ja jā, tad tie ir komedoni! Tie ir poriņās sakrājušies putekļi. No tiem nevar tikt vaļā pilnībā, bet var uzlabot ādas izskatu, veicot sejas tīrīšanu pie kosmetologa. Ļoti labs veids poru tīrīšanai ir tvaiku pirts.
Pumpu rašanās iemesli
Pumpiņu rašanās cēloņi var būt visdažādākie — hormonu vētras, stress, laika apstākļi, nepareizs uzturs vai kāda nopietnāka ādas kaite… Lai uzzinātu tieši tavu pumpiņu rašanās iemeslus, ir jākonsultējas ar ārstu dermatologu vai profesionālu kosmetologu, kurš pastāstīs, kā pareizi kopt tieši tava ķermeņa ādu.
Visbiežāk sastopamie pumpu izcelšanās iemesli ir:
Stress — jebkura stresa situācija var veicināt hormonālas pārmaiņas organismā, kas savukārt var provocēt tauku dziedzera sekrēta pārprodukciju un pūtīšu veidošanos. Tāpēc labāk uzsmaidīsim : )!
Hormonu vētras ir aktuālas tieši jauniešiem pubertātes vecumā. Šajā laikā ir pastiprināta tauku dziedzeru darbība, kas veicina pumpu rašanos.
Neērts apģērbs — pumpu parādīšanos var veicināt arī apspīlēts, raupjš apģērbs, tā aizdare, rotaslietas, kas saskarē ar ādu veicina svīšanu un kairinājumu. Sevišķi jāuzmanās vasarā, karstos un mitros apstākļos, kad pārāk ciešs vai sintētisks apģērbs var apgrūtināt gaisa cirkulāciju un stimulēt jaunu piņņu izplatīšanos.
Personiskās higiēnas neievērošana. Ir svarīgi regulāri kopt ādu, nestaigāt sasvīdušās drēbēs un apavos. Vajadzētu divas reizes dienā iet dušā, izmantot antibakteriālas ziepes vai dušas želeju. Tavai ādiņai patiks arī vannas sāls!
Ko lietojat uzturā?
Nav ieteicams uzturā lietot daudz saldu un treknu ēdienu. Tātad, kad ver vaļā kārtējo konfekšu kasti vai čipsu paku, padomā par savu ādiņu! Neaizmirsti — dienā ir jāpatērē apmēram divi litri ūdens, jo, tiklīdz tu aizmirsīsi papildināt ūdens krājumus savā ķermenī, tev būs sausa āda, sāks mesties pumpas un parādīsies maisiņi zem acīm…
Ko darīt, ja uzmetas pumpas?
Lai pumpas izspiestu, vajadzētu doties uz kosmētisko salonu — vismaz pirmo reizi. Tad tu varēsi apskatīt, kā to dara kosmetologs, un varēsi palūgt padomu! Atceries, ka pat visnekaitīgākajā pumpā, to pareizi neiztīrot un nedezinficējot, iekļūst baktērijas, kas var izraisīt nopietnus zemādas iekaisumus. Un ne visas pumpas drīkst spiest! Izspiest drīkst tikai tās, kurām ir balts galiņš ar nelielu atverīti vidū. Atceries, ka, spiežot pumpu, ir jābūt tīrām rokām!
Kad jāvēršas pie speciālista?
Ja pumpas traucē tavam izskatam un labsajūtai.Ja pumpas ir lielas un sāpīgas.
Ja pumpas tiek ielaistas, tad obligāti jādodas uz ādas tīrīšanas procedūru (mehāniskā, ķīmiskā tīrīšana), kas maksā aptuveni Ls 12 — atkarībā no salona. Ādas tīrīšanu ieteicams veikt pavasarī, kad poras pēc ziemas ir nosprostojušās.
Ja pumpas metas vienā un tajā pašā vietā, tas var liecināt par tauku dziedzeru iekaisumu vai konkrētām saslimšanām organismā. Atceries, ka pumpas var liecināt arī par kuņģa problēmām!
Sejas kopšanas līdzekļi
Sejas ādas kopšanas rituāls:
2. SOLIS. Izmanto losjonu, kas noņems pārpalikumu un atjaunos ādas pH līmeni.
3. SOLIS. Vienu reizi nedēļā pamēģini kādu pīlingu! Izmanto cinka un vara, tie labi atlobīs tavu veco ādiņu un dezinficēs. Skrubjus gan labāk neizmanto, jo tie noloba nevienmērīgi!
4. SOLIS. Pēc pīlinga procedūras palutini savu seju ar kādu masku! Izmēģini balto vai zilo mālu masku, tā palīdzēs ārstēt iekaisumus (turklāt šīs maskas nav dārgas!).
5. SOLIS. Kad seja rūpīgi notīrīta, iezied to ar mitrinošu, antibakteriālu krēmu. Var izmantot arī krēmus ar alvejas ekstraktu, glikolskābēm, retinolu, C vitamīnu.
Atceries!
Ādas stāvokli uzlabo zaļās tējas un svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas.
Atgriežoties no tusiņa, neaizmirsti noņemt kosmētiku. Tavai ādiņai arī gribas atpūsties un elpot!
Īsumā par pumpām
2. Saule un solārijs izsausina pumpas, tomēr pārmērīga saules staru klātbūtne uz ādas var radīt citus skaistuma defektus, piemēram, pavisam ātri radīsies pirmās krunkas.
3. Tās ir muļķības, ka pumpas pazūd 25 gadu vecumā. Ļoti daudziem cilvēkiem cīniņš ar nīstajiem izskata bojātājiem tad tikai sākas.
4. Sejas mazgāšanai neizvēlies skrubjus ar lieliem graudiņiem. Tie tikai saasina pumpu stāvokli.
5. Ja tavai mammai vai tētim jaunības dienās bija izteiktas problēmas ar pumpām, pastāv liela iespēja, ka arī tev būs (vai jau ir).
6. Ādas ārsti jeb dermatologi ir pārliecināti, ka pareiza ēšana ar seju dara brīnumus.
7. Ikviens kosmētikas un ādas kopšanas produkts, kas veidots uz eļļas bāzes, var būt vainīgs pie katras jaunas pumpas.
8. Aizmirsti par pumpu spaidīšanu! Ja tu zinātu, cik daudz baktēriju un netīrumu ir uz taviem nagiem, tu rokas mazgātu ik pēc piecām minūtēm. Kur nu vēl liktu pie sejas…
9. Ja arī tonālais krēms nomaskē pumpas un ar to tu jūties labāk, patiesībā tas var ierosināt arvien jaunas pumpas. Izvēlies tādu maskētāju, kas reizē arī ārstē!
10. Atceries, ka pumpu lieta tomēr ir nopietna lieta. Ja to sarodas tik daudz, ka tev vairs nav nekāda prieka par savu ārējo izskatu, vislabāk dodies pie daktera. Gan jau jūs kopā atradīsiet labāko problēmas risinājumu!
Комментарии
Отправить комментарий